RSM – раціональність і ефективність в одній краплі

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Використання рідких карбамідно-аміачних сумішей (КАС) в Україні з року в рік набуває все більшої популярності. Такий “мейнстрім” обумовлений не агромодою, а технологічністю внесення, агрономічним ефектом, універсальністю, нижчою вартістю чистого компонента азоту і безпечністю для навколишнього середовища.

Завдяки рідкій формі азот у складі КАС RSM добре засвоюється рослинами і відрізняється високою точністю дозування. Виробляється три види RSM, з різним вмістом азоту: 28%, 30% і 32% N. головна перевага добрива – рідка форма, що забезпечує особливу результативність його застосування в періоди дефіциту вологи. RSM можна вносити незалежно від опадів і вологості ґрунту – азот з добрива для рослин доступний відразу після внесення.

Основні переваги RSM

КАС RSM є висококонцентрованою водною розчин-сумішшю карбаміду і аміачної селітри. Добриво використовується переважно для внесення в ґрунт і володіє швидкою і тривалою дією, що обумовлюється присутністю трьох форм азоту – нітратної, амонійної і амідної. Швидкуе дію забезпечує нітратний азот, повільну, пролонговану – амонійний азот, а азот в амідній формі після потрапляння в ґрунт поступово трансформується в аміачну, а потім – в нітратну форми.

Вміст трьох форм азоту в добриві дозволяє поставляти цей елемент рослинам безперервно протягом усього вегетаційного періоду. Використання КАС RSM знижує ризик раптового зменшення або збільшення його доступності, який часто виникає при застосуванні інших азотних добрив. RSM може успішно використовуватися практично у всіх кліматичних і екологічних умовах і на всіх типах ґрунтів.

Ще однією перевагою RSM є обмежена кількість непотрібних баластних речовин, таких як наповнювачі або компоненти, що перешкоджають злежуванню добрива. Також варто відзначити, що вартість одного кілограма азоту в складі RSM нижча в порівнянні з гранульованими або кристалічними добривами. Дуже важливим аспектом використання цього продукту є менші втрати азоту, ніж в добривах, які містять тільки нітрат амонію або сечовину.

Застосування RSM сприяє повній механізації процесу внесення добрив, що означає зменшення участі людей і обладнання. Економія при використанні продукту також обумовлена тим фактом, що його можна вносити одночасно з добривами, збагаченими мікроелементами. Плюс до всього, внесення продукту за допомогою обприскування або поливу дозволяє більш рівномірно розподілити його по поверхні поля, що забезпечує однорідне споживання поживних речовин рослинами – навіть на схилах.

RSM можна застосовувати як в передпосівному періоді, так і в якості підживлення в різні фази росту. Внесення добрива після закінчення вегетації і після збору врожаю підтримує мінералізацію рослинних залишків. RSM є ідеальним добривом для вирощування більшості злаків, кукурудзи, картоплі, ріпаку, буряка, овочів, фруктів, а також для внесення на пасовища і підживлення багаторічних трав. Варто підкреслити, що внесення даного добрива під зернові культури ранньою весною, в період відновлення вегетації, дозволяє використовувати високі дози азоту, аж до 100 кг на гектар.

Збагачення КАС макроелементами

Цінною перевагою добрива є можливість збагачення його додатковими поживними речовинами, такими як сірка. RSM S – рідке добриво на основі RSM і розчину сульфату амонію сечовини. Крім трьох форм азоту (нітрату, амонію і аміду), воно містить сірку у вигляді легко засвоюваного рослинами сульфату. Цей продукт ідеально підходить для вирощування рослин з високою потребою в сірці. Особливо рекомендується для удобрення ріпаку, кукурудзи, коренеплідних овочів.

Добриво RSM S добре зарекомендувало себе при використанні на ґрунтах з недостатнім вмістом сірки. В Україні дефіцит сірки в ґрунті спостерігається майже всюди, що зумовлено, в першу чергу, використанням добрив з обмеженим вмістом цього елемента в умовах вирощування високоврожайних сортів з підвищеною потребою в сірці і збільшенням посівних площ під рослини, що люблять сірку.

Принципи застосування RSM

RSM і RSM S слід вносити за допомогою розпилення у вигляді великих крапель (діаметр крапель більше 400 мкм) або розбризкування по ґрунту. Дрібнодисперсне розпилення не рекомендується. Оптимальний варіант – розпилювачі, які підтримують низький тиск, що сприяє формуванню великих крапель. Це дозволяє усунути ризик опіків рослин і так званий ефект знесення (перенесення крапель вітром за межі області обробки). Величина знесення крапель залежить як від технічних факторів (розмір краплі, робоча швидкість, висота розпилення), так і від метеорологічних умов (швидкість вітру, температура і відносна вологість повітря).

Умови внесення КАС RSM та RSM S:

  • Температура повітря – не вище 20 ºC.
  • Відносна вологість повітря – більше 60%.
  • Швидкість вітру – в межах 0-6 км / год.
  • КАС не можна змішувати з іншими добривами або пестицидами, які використовуються при тонкому обприскуванні.
  • Внесення RSM має бути припинено, якщо температура повітря перевищує 25 °C, а показники відносної вологості опускаються нижче 50%.

Добриво рекомендується розбризкувати на рослини з сухим листям, щоб уникнути опіків. З цієї ж причини його не можна застосовувати після дощу або в жарку погоду. RSM найкраще вносити ввечері в похмурий день. Також слід пам’ятати, що RSM заборонено розбавляти водою.

Більше інформації про RSM 28-30-32% N і RSM S ви можете почитати на відповідних сторінках сайту. Отримати консультацію та замовити добриво можна, зв’язавшись з нами в соцмережах або за телефоном +38 (0472) 38-48-28. Доставка добрива проводиться зі складів компанії в Житомирі, Любомлі, Черкасах та ін. Можливий самовивіз, транспортна доставка прямо в господарство або на найближчу до господарства станції.