Україна стала одним з головних постачальників курятини в ЄС

За три квартали 2019 року поставки української курятини на європейський ринок зросли на 4,2%, свідчить звіт Європейської комісії.

Державна фіскальна служба розповсюдила дані, згідно з якими тільки за січень-жовтень поточного року наша країна експортувала курятини на суму $ 479,7 млн ​​на валютному вираженні. Якщо ж вважати у фізичній вазі, то в перші 10 місяців ми відправили за кордон 333,8 тис. тонн м’яса птиці.

Основні покупці по даній позиції – Словаччина ($51,8 млн), Нідерланди ($88,1 млн) і Саудівська Аравія ($96,2 млн).

За звітний період наша країна закупила в три рази менше м’яса птиці, ніж експортувала. За 9 місяців п.р. ми відправили в ЄС 98,94 тис. тонн м’яса птиці (+ 4,2% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше). Серед наших конкурентів-виробників м’яса птиці, що продають свою продукцію в ЄС, виявилися Таїланд (експорт склав 234,47 тис. тонн) і Бразилія (239,44 тис. тонн).

Слід зазначити, що недавно географія експортних поставок поповнилася новим напрямком: Україна узгодила з Ефіопією ветеринарні сертифікати для експорту м’яса птиці та продуктів з нього.

У 2020 році Госпотребслужба в рамках програми Світового банку має намір організувати видачу міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт через електронну систему.

Європарламент ратифікував зміни в економічну частину Угоди про асоціацію Україна-ЄС, згідно з яким безмитні квоти на імпорт м’яса птиці з України, і зокрема курки, збільшуються.

В кінці 2018 року Мінсільгосп США прогнозував збільшення експортних обсягів курятини з України на 16,7%, або до 350 тис. тонн.