Зведення пшеничне: урожай, поставки, ціни в регіонах

У поточному році зібрали набагато більше пшениці, ніж в 2018-м, повідомляє Мінекономіки.

За інформацією відомства згідно з попередніми розрахунками і даними з областей, в 2019-му врожай пшениці виріс до 28,1 млн. тонн. Для порівняння, роком раніше цей показник становив 24,6 млн. тонн. Таким чином, українські аграрії зібрали на 3,5 млн. тонн (+ 8% ↑) більше, ніж в 2018-му, і на 1,9 млн. тонн вище, ніж в 2017-му.

На думку експертів, в заліковій вазі в цілому урожай зернових і зернобобових культур складе в межах 74 млн. тонн, що на 4 млн. тонн вище торішніх цифр.

Варто зазначити, що Міністерство сільського господарства США оприлюднило прогноз виробництва пшениці в Україні в 2019/2020 МР на рівні 29 млн. тонн.

Станом на 2 грудня 2019 року наша країна відправила на зовнішні ринки 24,81 млн. тонн зернових і зернобобових. Це на 6,01 млн. тонн вище, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє «Інформаційно-аналітичний портал АПК України».

В розрізі культур експорт виглядає наступним чином:
жита експортували 5 тис. тонн (-62 тис. тонн);
ячменю відправили 3,49 млн. тонн (+470 тис. тонн);
кукурудзи – 7,52 млн. тонн (+1,52 млн. тонн);
пшениці – 13,47 млн. тонн (більше на 4,06 млн. тонн в порівнянні з аналогічним періодом);

У цьому році «Укрзалізниця» збільшила зернові перевезення на 23% і може перевозити до 4 млн. тонн / місяць. З впровадженням маршрутних перевезень за графіком компанія має намір збільшити обсяг перевезення зерна до 5 млн. тонн.

На звітному тижні переробники майже не змінювали закупівельні ціни на продовольчу пшеницю. У західних регіонах спостерігається невелике зростання, ціни піднялися до рівня середньоукраїнських.

Глобальний ринок пшениці в цей період стабільно знаходився в висхідному тренді, в Чикаго зросли пшеничні котирування. Причини: зміцнення глобального фізичного ринку, поліпшення експортного попиту, прогнози погіршення погодних умов в регіонах вирощування озимої пшениці в США, а також прогнози скорочення посівних площ під пшеницею в США і ЄС, і недостатньою кількістю вологи в регіоні Чорного моря.